• Krúžky

• Projekt-Nemčina do škôl-PaedDr..Simonetta Holešová

EP Rakárenská sa v uplynulom školskom roku po prvý raz zapojila do projektu Nemčina do škôl. Tento projekt je realizovaný s formou Volkswagen Slovakia. Jeho cieľom je rozvíjať kompetencie detí predškolského veku v oblasti hovorenia v nemeckom jazyku. V tomto školskom roku firma Volkswagen dala možnosť dofinancovania uvedeného projektu pre školy, ktoré ho realizovali v minulosti. Získali sme sumu 1000 eur, prostredníctvom ktorej máme možnosť pokračovať v tomto projekte naďalej.

Deti vo veku od troch rokov majú možnosť oboznámiť sa s Nemčinou. Kým malé deti sa s týmto jazykom len oboznamujú a počúvajú piesne a riekanky, deti v strednej vekovej skupine už začínajú používať tento jazyk. Deti vo veku 6 rokov vedia básne, piesne a používajú základnú slovnú zásobu.